اخبار فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، افتصادی، ورزشی و غیره

پنجشنبه گذشته پس از نشست خبرنگاران با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان یزد فیلمی کوتاه از چکونگی شکار حیوانات توسط شکارچیان متخلف به نمایش گذاشته شد.

 این فیلم توسط خود شکارچی گرفته شده و دارای صحنه هایی دلخراش و دردناک می باشد که بی تردید احساسات هر بیننده ای را جریحه دار و دل هر انسانی را به درد می آورد....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 17:42 | لینک  | 

به گزارش گلبانگ به نقل از روابط عمومی فرمانداری یزد، "عزیزالله سیفی" گفت: دارالعلم بودن یزد نشان از پیشرفتهای علمی مردم این استان در طول تاریخ است.

فرماندار یزد افزود: مردم این خطه در طول اعصار پیشرفت بزرگی را در سطح ملی و جهانی كسب نمودند كه نشان از علمی بودن مردم....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 16:29 | لینک  | 

زنگ گرامیداشت هفته شوراهای آموزش وپرورش درمدارس یزد طنین انداز شد.

به گزارش گلبانگ یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مدارس ایران (پاما)؛ در مراسمی با حضور مسوولان استانی زنگ گرامیداشت هفته شوراهای آموزش وپرورش در یزد نواخته شد.

در این مراسم که در مجتمع آموزشی حضرت مهدی (عج) ناحیه 2 یزد برگزارشد پیام مشترک وزیر آموزش و پرورش و وزیر کشور توسط مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 قرائت شد و مدیرکل آموزش وپرورش استان، مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و امورخانواده وزارت آموزش وپرورش و بابائی معاونت برنامه ریزی استانداریزد به ترتیب در خصوص اهمیت و جایگاه شوراهای آموزش و پرورش مطالبی را بیان کردند.

قرائت مقاله، اجرای سرود همگانی، تجلیل از خیر بنای مجتمع حضرت مهدی (عج ) و نواخته شدن زنگ شوراها از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکر است هفته شوراهای آموزش وپرورش که از 24 دی ماه آغاز شده است تا 29 دی ماه ادامه دارد.

نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 16:19 | لینک  | 

"محمد کمالی" به عنوان رییس اداره آموزش و پرورش منطقه زارچ منصوب شد.

به گزارش گلبانگ به نقل ازروابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان یزد٬ در مراسمی با حضور مسوولان استان و بخش زارچ٬ "محمد کمالی" به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش منطقه زارچ معرفی و از زحمات "علی اصغر امیریان" رییس قبلی این اداره تقدیر شد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد در این مراسم، نظام ارزشی براساس قرآن، سنت و سیره ائمه معصومین علیه السلام را تکیه گاه سند تحول بنیادین آموزش وپرورش دانست و افزود: این سند محور، مقصود و مطلوب دستگاه تعلیم و تربیت را مشخص کرده است و از این پس تمامی فعالیت ها براساس این سند صورت می گیرد.

"محمدکاظم رحیمی نژاد" در ادامه "محمد کمالی" را به عنوان رییس جدید آموزش و پرورش زارچ معرفی و از زحمات "علی اصغر امیریان" رییس پیشین این اداره تقدیر کرد.

امام جمعه زارچ نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش٬ بر ضرورت هماهنگی وهمراهی با دستگاه تعلیم و تربیت تاکید کرد و افزود: دانش آموز، معلم، خانواده و مجموعه مدیریتی چهار رکن تاثیرگذار در مجموعه تعلیم و تربیت هستند که برای موفقیت این مجموعه باید به درستی انجام وظیفه کنند.

حجت الاسلام دهقان بهره مندی از تجربیات فرهنگیان و سایر معلمان را ضروری دانست و از مدیران آموزش و پرورش خواست با بهره مندی از این تجربیات برای تحقق اهداف عالیه آموزش و پرورش برنامه ریزی کنند.

در ادامه فرماندار یزد و بخشدار زارچ نیز به تشریح وضعیت و جایگاه آموزش و پرورش شهرستان یزد و بخش زارچ پرداختند و با مرور برخی از مشکلات آموزشی و پرورشی موجود بر ضرورت برنامه ریزی برای ارتقای وضع موجود تاکید کردند.

نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 15:3 | لینک  | 

مختصر و مفید اینکه: متاهل شدم!
نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 21:46 | لینک  | 

جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد اینجانب سعید صادقی مقدم با عنوان "بررسی تطبیقی ساختار و محتوای اخبار ورزشی خبرگزاری های ایرنا٬ ایسنا٬ فارس و مهر در زمستان ۱۳۸۸" ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۳ دی ماه در سالن دفاع دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی واقع در میدان امام حسین (ع)٬ جنب بیمارستان بوعلی٬ مجتمع آموزشی حضرت ولی عصر (عج) برگزار می شود. حضور دوستان٬ همکاران رسانه ای٬ اساتید بزرگوار و دانشجویان ارجمند در این جلسه موجب امتنان خواهد بود.

پی نوشت: خوشبختانه به یاری خداوند متعال با موفقیت از پایان نامه ام دفاع کردم.

نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 18:19 | لینک  | 

ابتدا اینجا را کلیک کنید و سپس تصاویر زیر را مشاهده نمایید.

22222.JPG

11111.jpg

3333.JPG

بار دیگر برای این مدیر لایق٬ سختکوش و کارآمد (محمدجواد دهقانی) که خدمات ارزشمندش در استان یزد همیشه ماندگار خواهد بود آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 21:10 | لینک  | 

رییس دانشکده خبر میبد چند روز پیش در گفت و گویی با خبرگزاري ايسنا منطقه يزد زحمات رییس سابق خبرگزاری ایرنا مرکز یزد را که منجر به تاسیس این دانشکده شد نادیده گرفته که این امر مرا که به طور مستقیم در جریان زحمات و تلاش های خالصانه "محمد جواد دهقانی آرانی" برای راه اندازی ششمین شعبه دانشکده خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان یزد و شهرستان میبد بودم به شدت ناراحت و متأسف کرد.

"علي محمد گل محمدي" در اين گفت و گو از همه افرادی که به نوعی در راه اندازی دانشکده خبر میبد نقش داشتند یاد کرده اما از "محمدجواد دهقاني آراني" رييس سابق خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) مركز يزد که مهمترين نقش را در اين زمينه ايفا كرد و تلاش ها و پیگیریهای مکرر او منجر به تأسیس این دانشکده شد نامی نبرده است! 

وی گفته: با پيگيري‌هاي عباسعلي رضایی فرماندار سابق ميبد و سید حسین اسعدی ريیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان و پس از پيگيري‌هاي مستمر، موافقت مسوولين ذيربط به ويژه استاندار يزد،‌ جهت افتتاح مرکز جامع خبر در شهرستان جلب شد.

گل محمدی همچنين اظهار داشته: راه اندازي دانشکده خبر با پيشنهاد حجت الاسلام والمسلمين اعرافي امام جمعه ميبد، با پيگيريهاي حجت الاسلام سيد جلال يحيي زاده نماينده مردم تفت و ميبد در مجلس شورای اسلامی و ريس سابق فرهنگ و ارشاد اسلامي ميبد و کميته عمران شهيديه صورت گرفت.

هرچند با شناخت نسبتاً عمیقی که از "محمدجواد دهقانی آراني" دارم خدمات این سروقامت سرافراز دوران دفاع مقدس که اکنون در سنگر دفاع از آرمان های سرداران رشید نظام مقدس جمهوری اسلامی همچون شهید "علی هاشمی" قلم می زند با خلوص نیت انجام گرفته و نیازی به تعریف و تمجید ندارد اما به عنوان یک خبرنگار یزدی كه تحصیلات آکادمیک این رشته را داشته و از اهمیت تأسیس دانشکده خبر در بهبود وضعیت اطلاع رسانی در استان یزد و دیگر استان های همجوار آگاهی دارم بر خود لازم دانستم از خدمات ارزشمند "محمدجواد دهقاني آراني" براي استان دارالعباده طي دوران سه سال مسووليتش در خبرگزاري ايرنا مركز يزد تقدير و تشكر كنم.  

"دهقاني" که طی سال های ۸۶ تا ۸۸ مسووليت خبرگزاری ایرنا مرکز یزد را بر عهده داشت وضعيت اطلاع رساني در اين رسانه فراگير را با همياري همکاران محدود خود به جايگاه مطلوب رساند و به عنوان مسوول راه اندازي دانشکده خبر خبرگزاري جمهوري اسلامي استان يزد در شهرستان ميبد، نقش اساسي در تاسيس اين دانشكده داشت.

وي اكنون به عنوان رييس خبرگزاري ايرنا غرب استان تهران در كرج فعاليت مي كند.

برای این مدیر لایق٬ سختکوش و کارآمد که خدمات ارزشمندش در استان یزد همیشه ماندگار خواهد بود آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

نوشته شده توسط سردبیر در ساعت 9:53 | لینک  |